Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

12. květen 2013: Noc v Plzni s Francouzema a dobrý vztah s matkou

12. května 2013 v 21:58 | Soni |  Deníček
Nejspíš jsem to sem už psala, ale opakování matka moudrosti. (Tuhle větu tady používám v každém druhém článku. Možná to je tím, že tu na to poslední dobou pěkně kašlu a nepamatuju si, co jsem psala před měsícem. Měla bych to napravit.) Od té doby, co bydlím (víceméně) na koleji a doma trávím ani ne půlku času co dřív, mám s mamkou mnohem lepší vztah.

V pátek jsem jela vlakem domů. Oblejzali tam takoví dva mladý Francouzi a hledali někoho, kdo by je nechal u sebe v Plzni přespat. Že nechtěj bydlet v obyčejným hotelu, ale taky poznat místní lidi a tak, no. Komunikovali anglicky. Většina lidí, pokud jim vůbec rozuměla, je hned odpálkovala, že ne a ať jim daj pokoj. Mně jich bylo líto, tak jsem jim vysvětlila, že bydlím u rodičů a přes ty by to neprošlo, ale vzala jsem si na ně číslo a slíbila jim, že se pokusím někoho sehnat, když znám z Plzně docela velkou spoustu lidí, a dám jim vědět, jak jsem pochodila, ale že večer bychom mohli každopádně aspoň někam zajít. Byli nadšený.

Odpoledne jsem opravdu poctivě zkusila někoho splašit, ale nedávala jsem si moc nadějí a bylo to zcela oprávěné - nikdo u sebe pochopitelně nechtěl ubytovat dva neznámý týpky z Francie. Napsala jsem jim, že jsem ve své misi neuspěla, nicméně oni to mezitím zakempili na studentský koleji, a tak jsem si večer stejně udělala výlet do Plzně s mírně nereálnou vidinou, že tam dorazím v půl osmý a před jedenáctou, kdy mi pojede poslední vlak, vyrazím zpátky. Zapadli jsme do Pubu (z pubového systému byli nadšený podruhé) a najednou bylo 11. Dohodli jsme se, že tedy přespím u nich. S tou svou důvěřivostí jednou špatně skončím. Volala jsem to mamce a nemohla jsem uvěřit, co na to řekla: nejdřív zněla podezřívavě/rozladěně, ale pak mi pověděla, že jsem dospělá a můžu si dělat, co chci. To jsem od ní slyšela asi podruhé, ne-li poprvé v životě. A když jsem se ráno vrátila domů, nečekala mě ani žádná moralizující přednáška, jenom pobavený otcův výraz. Nebyla jsem si jistá, jestli mi Simon s Romainem nenasypali něco do pití a mně se to jen nezdá.

Byla to vtipná noc. S nějakou vodkou a pár pivama v krvi jsme po vypadnutí z Pubu bloudili po městě a hledali nějaký otevřený klub, až jsme museli požádat o radu jakési dva rodilé Plzeňáky. Odkázali nás na PH+ Club, kde jsme posléze po zjištění, že vyžadují vstupní bakšiš ve výši 40 korun, tajně vklouzli dovnitř, ale moc dlouho tam nepobyli, protože Romain, totálně na šrot, utekl ven, my dva za ním vyběhli, ale už ho nedostihli. Hledat ožralýho Francouze po noční Plzni není úplně sranda. Po chvíli marnýho snažení jsme se nakonec usnesli, že bude nejlepší jet k nim, zjistit, jestli třeba nedoklopýtal tam, a kdyžtak tam na něj počkat. Čekala jsem, že tam nebude, a taky nebyl. Nějakou dobu jsme měli strach, ale pak jsme, zmoženi promilemi, usnuli. Vprostřed noci mě vzbudil klíč nekonečně dlouho šramotící v zámku, až se konečně dveře otevřely, Romain, vydávaje podivné zvuky, vpadl dovnitř a zřejmě hned usnul.

Ráno jsme zjistili, co prováděl: snažil se najít nějakou holku, přitom si pochroumal nohu, a tak, zhrzen, zamířil na kolej, kterou naštěstí našel (což bylo vzhledem k jeho stavu přinejmenším překvapující). Na každý pád jsem si to užila. Simon mi pak odpoledne ještě psal, jestli s nima nechci vyrazit do plzeňskýho pivovaru, ale to jsem bohužel musela odmítnout, jelikož jsem neměla ani vindru. Tedy měla, ale na koleji, a tam mi byla platná jak slepýmu brejle. Takže jsme se domluvili, že se uvidíme ještě na konci tejdne v Praze. Těším se. Asi nebylo úplně rozumný takovou akci podnikat, ale kdo neriskuje, nic nezíská, a já získala dva nový kamarády, skvělej zážitek a ještě si u toho procvičila francouzštinu.

Nikdy mě nepřestane fascinovat, jak úžasně někdy osud funguje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama