Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Květen 2013

26. květen 2013: Měním svůj život

26. května 2013 v 20:06 | Soni |  Deníček
Přestávám kouřit. A ne jako asi padesátkrát předtím, maximálně na týden. Tentokrát nadobro. Pevně jsem se rozhodla. Není to lehký a chuť na cigaretu je silná - ale já jsem silnější. Pomáhá mi v tom spousta věcí: třeba to, že cejtím, jak se mi začíná lehčejc dejchat, že se nezakuckávám, když se škrábu do schodů a když se snažím z plných plic se nadechnout vzduchu provoněného kvetoucími stromy, nebo to, že mám viditelně lepší pleť.

Večeřím rybu s celozrnným pečivem a rajčaty a celej den se prolejvám zeleným čajem. Je mi fyzicky i psychicky dobře.

Poslední dobou jsem dost kašlala na čtení - neměla jsem na to čas, kvůli škole. A víte, co jsem si uvědomila? Že mě to nebaví. Že mi to leze krkem. Že to, co studuju, pro mě zkrátka nemá cenu, protože to nestuduju ráda - až do teď jsem měla strach si to přiznat, protože jsem nechtěla zklamat rodinu, když už jsem si tu fildu vydupala. Ale nyní už chápu, že to nestojí za to, když jsem tam nespokojená. Teď mě buď vezmou na to moje vysněné překladatelství, nebo si zaplatím rok na nějaké jazykovce - buď v Praze, nebo v Plzni, v tom ještě nemám jasno. Budu makat a vydělám si na ni. A posléze snad i na zkoušky FCE a DELF. Mamka tvrdí, že jsem studijní typ. Já si to nemyslím. Radši pracuju než studuju. A co je na tom? Když jsem si uvědomila, že v té bohemistice nechci pokračovat, přineslo mi to obrovskou úlevu. KONEČNĚ mám čas na čtení a budu se moct znovu vrhnout na Narnii, na Pána prstenů, taky na Píseň ledu a ohně… Když teď před sebou nemám vidinu milionu seminárek a zkoušek, na které bych se musela připravovat leda tak systematickým sebedonucováním a ne s radostí ze studia, všechno se najednou zdá hezčí, jednodušší, lehčí.

Raduju se z deště. Prší už dva dny a mně se zdá, že ta voda ze světa smývá všechno špatné. Sleduju, jak kapky dopadají na krásně zelené listí stromů, a jsou mi jedno všechny starosti, protože konečně vím, že tak jako tak příští rok zřejmě budu studovat, o čem sním už několik let.

A je mi skvěle.


12. květen 2013: Noc v Plzni s Francouzema a dobrý vztah s matkou

12. května 2013 v 21:58 | Soni |  Deníček
Nejspíš jsem to sem už psala, ale opakování matka moudrosti. (Tuhle větu tady používám v každém druhém článku. Možná to je tím, že tu na to poslední dobou pěkně kašlu a nepamatuju si, co jsem psala před měsícem. Měla bych to napravit.) Od té doby, co bydlím (víceméně) na koleji a doma trávím ani ne půlku času co dřív, mám s mamkou mnohem lepší vztah.