Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Jaro, slunce, vůně země…

15. dubna 2013 v 15:18 | Soni |  Náhodné nálady
Je až neuvěřitelné, jak moc na člověka působí počasí. Snad jsou pro letošek konečně pryč ta rána, kdy vás v 7 hodin vytrhne ze spánku odporně vlezlé zvonění budíku a vám se tak zoufale nechce vstát, protože když je venku tma jak v pytli, přirozené biologické zákony vám zkrátka diktují, abyste zůstali zachumlaní v dece, abyste z postele, kterou jste v noci tak pracně zahřáli, nevylézali, zvlášť ne do vymrzlého pokoje, jemuž je zřejmě úplně jedno, že topíte na plný pecky…

Dnešní ráno bylo skvělé. No, nebudu lhát - v 7 se mi z postele nechce nikdy, alespoň to ale nebylo takové utrpení. Člověku se hned vstává líp, když ho na tváři přes okno hřejí sluneční paprsky. Ani s pondělky tenhle semestr nemám problém, Fidlerová a Bílek mi na přednáškách z dějin češiny a poetiky vždycky zaručeně zvednou náladu.

Dopravní podnik zřejmě usoudil, že když si příroda konečně vzpomněla, že je vlastně jaro, zamíří do Prahy mnohem víc výletníků než obvykle, a tak vypravil ty nové luxusní autobusy. Dojela jsem jím na Holešovice a přemýšlela, jestli jet metrem, nebo tramvají. Metro je rychlejší, ale měla jsem ještě relativně dost času a bylo tak hezky, že jsem se rozhodla pro tramvaj. Škoda jen, že stejný brilantní nápad mělo 90 % lidí, takže jsem si udělala velmi příjemnou projížďku nacpanou a vydejchanou sockou. Ani to mi ale na mysli klesnout nedalo. Myslím, že to se dnes nepodaří nikomu a ničemu. Oběd v menze nebyl nic moc a přišla jsem pozdě do práce, ale co. Mohla jsem sem jít jenom v mikině. Tenhle fakt mi to plně vynahrazuje.

Těším se, až se u koleje projdu bosá po rašící trávě. A kdyby ještě mezitím sprchlo, bylo by to naprosto dokonalé - v Troji je potom vždycky tak úžasný vzduch!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama