Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Duben 2013

Jaro, slunce, vůně země…

15. dubna 2013 v 15:18 | Soni |  Náhodné nálady
Je až neuvěřitelné, jak moc na člověka působí počasí. Snad jsou pro letošek konečně pryč ta rána, kdy vás v 7 hodin vytrhne ze spánku odporně vlezlé zvonění budíku a vám se tak zoufale nechce vstát, protože když je venku tma jak v pytli, přirozené biologické zákony vám zkrátka diktují, abyste zůstali zachumlaní v dece, abyste z postele, kterou jste v noci tak pracně zahřáli, nevylézali, zvlášť ne do vymrzlého pokoje, jemuž je zřejmě úplně jedno, že topíte na plný pecky…

Dnešní ráno bylo skvělé. No, nebudu lhát - v 7 se mi z postele nechce nikdy, alespoň to ale nebylo takové utrpení. Člověku se hned vstává líp, když ho na tváři přes okno hřejí sluneční paprsky. Ani s pondělky tenhle semestr nemám problém, Fidlerová a Bílek mi na přednáškách z dějin češiny a poetiky vždycky zaručeně zvednou náladu.

Dopravní podnik zřejmě usoudil, že když si příroda konečně vzpomněla, že je vlastně jaro, zamíří do Prahy mnohem víc výletníků než obvykle, a tak vypravil ty nové luxusní autobusy. Dojela jsem jím na Holešovice a přemýšlela, jestli jet metrem, nebo tramvají. Metro je rychlejší, ale měla jsem ještě relativně dost času a bylo tak hezky, že jsem se rozhodla pro tramvaj. Škoda jen, že stejný brilantní nápad mělo 90 % lidí, takže jsem si udělala velmi příjemnou projížďku nacpanou a vydejchanou sockou. Ani to mi ale na mysli klesnout nedalo. Myslím, že to se dnes nepodaří nikomu a ničemu. Oběd v menze nebyl nic moc a přišla jsem pozdě do práce, ale co. Mohla jsem sem jít jenom v mikině. Tenhle fakt mi to plně vynahrazuje.

Těším se, až se u koleje projdu bosá po rašící trávě. A kdyby ještě mezitím sprchlo, bylo by to naprosto dokonalé - v Troji je potom vždycky tak úžasný vzduch!