Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Bye bye, hello

1. července 2011 v 20:14 | Soni |  Myšlenky
Škola skončila. Začaly dva měsíce volna. Prší. Mám puchýř na pravém chodidle. Je mi smutno. Každej večer uléhám do postele s takovým divným, prázdným pocitem. Něco končí, a není to jen školní rok. Je to etapa života.

Do lidušky se vrátím naposled v září pro obrazy. Odnesu si je domů a to bude to jediný, co mi bude připomínat předešlejch deset let. Na stole se mi válí kus papíru s titulkem "Závěrečné vysvědčení" - samý jedničky, i z modelování. Ne že bych tohle (poslední...) pololetí něco modelovala. Tak co ten papír vlastně znamená? Nic. Teda pokud se nebudu chtít hlásit na nějakou uměleckou školu, tam by se mi mohl hodit. Asi to zkusím. Učitelka říkala, ať to zkusím. A pak se se mnou definitivně rozloučila. Takhle to řekla, "definitivně se s tebou loučím". A já jí ani pořádně nepoděkovala za to, co pro mě za těch deset let udělala. Sakra, to jsem nikdy neuměla. Řečnit, děkovat, vyjadřovat hlubší pocity. Ani vůči těm, co si to zasloužili.

Lidi se mě ptají, co budu dělat o prázdninách. Já odpovídám jednoduše - pojedu na Advík, budu chodit plavat a jezdit na kole (ehm, jo, už se vidím) a budu dělat na seminárce. Na maturitní práci. Maturitní. Je vůbec možný, že už příští rok maturujem? Bye bye school, hello school. Ani přes ty prázdniny si od ní neodpočinu. Ale tentokrát je to jiný - příští školní rok budu mít na rozvrhu tři maturitní přípravy (a z toho dvě mi budou k ničemu, sakra). Se všema spolužákama se uvidím už jenom na češtině a matice, jinak budeme totálně rozházený. Na jednu stranu jsem za to ráda, protože kdo z nás má/měl rád všechny své spolužáky, že, ale na druhou stranu je to prostě divný. Budeme makat na maturáku. Na maturitním plese. A v květnu nás to čeká.

Já nechci. I když budeme maturovat jenom ze čtyř předmětů. Ale těším se na vysokou. Měním své rozhodnutí za žádnou cenu nejít do Prahy - já tam za každou cenu půjdu.

No, vy, kdož příští rok nematurujete, si užijte prázdnin... a kolegům budoucím čtvrťákům přeju hodně zdaru a štěstí. Budeme ho sakra potřebovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama