Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

20. červenec: Prší venku i v mé hlavě

20. července 2011 v 17:39 | Soni |  Deníček
Jsem blbá. Včera jsem napsala Kubovi. Jo, tomu Kubovi, kterýmu jsem po dvou letech více či méně (spíše méně) fungujícího vztahu zlomila srdce. Co zlomila; vyrvala mu ho z těla, roztrhala ho na kousíčky, ty kousíčky rozemlela v mlýnku na maso, spálila je a popel z nich zakopala někam hluboko pod zem. Ne, nepřeháním - vážně to bylo hnusný. Hnusný, hnusný, hnusný.

Nechtěla jsem, aby se zbytečně trápil (ještě víc), a tak jsem se mu snažila vyhýbat. (Podotýkám, že opravdu pouze dočasně. Než se vzpamatuje.) Užíralo mě, co jsem mu udělala. Nenáviděla jsem se za to, a nějaké "vždyť tě ten vztah ničil" či "stejně ses akorát trápila" atd. apod. nepomáhalo. Z Facebooku odstranil všechno, co mu mě mohlo připomínat - smazal celou Zeď, zrušil své označení na všech mých fotkách... Jen album, které dřív neslo název "Soník <3" přejmenoval na "Minulost..." Když už tam něco vložil, byly to smutné písničky (které obvykle nezapomněl doplnit tím nejsrdceryvnějším útržkem textu), zoufalé statusy, někdy fotky, ze kterých bylo patrné, že se snaží začít znova, od začátku, ale moc mu to nejde.

Před časem jsem však procházela "Nejnovější příspěvky" a u jednoho jsem se zarazila. "Jakub je ve vztahu s uživatelem blá blá blá." Nebudu lhát - nejprve jsem se cítila... no, divně. "Ta je teda pěkně ošklivá...", "Tak on mi vyčítá, že jsem měsíc po rozchodu začala flirtovat s někým jiným, a sám si najde takovouhle..." Křivila jsem obličej odporem, když jsem pročítala jejich přeslazené zamilované konverzace. Ale na druhou stranu jsem byla ráda, že někoho má. Pomůže mu to na mě zapomenout. Album "Minulost..." smazal definitivně. Vykopnul mě ze seznamu lidí "Ti, na kterých mi záleží".

Přesto (nebo možná právě proto) jsem chtěla vědět, jak se má, co dělá, jak žije... Takže jsem mu včera napsala.

"Ahoj."
"Ahoj Soni." To bylo trochu chladný, ale co.
"Nebudu se ptát, jak se máš, je vidět, že víc než dobře... ;)Jenom jsem Ti chtěla říct, že jsem ráda, že to tak je."
"Dá se říct, že se mam dobře. A děkuju. Navíc si nemysli, že jsem na Tebe zapomněl, zatim nebyl den, kdy bych na Tebe nemyslel. Těžko říct, jestli je to dobře nebo zle. Každopádně se omlouvam ať už je to za cokoliv..."

No a pak už to pokračovalo jako normální konverzace mezi přáteli - jak je ve škole, co prázdniny, jak se Ti líbil Potter? atd.

Je pořád stejnej. Pořád by se jenom omlouval a pořádně ani neví za co. Ale co je hlavní - pořád na mě myslí. Nebyla jsem z toho ani trochu nadšená. Ani polichocená ani nic podobnýho. Proč na mě prostě nezapomene? Bylo by to pro něj o tolik snazší...

Já jsem zkrátka myslela, že už je z toho venku. Je mi na nic. Budu se mu moct někdy ozvat s čistým svědomím? Vědět, že už je to v pořádku? Tuším, že ano. Ale teď rozhodně ještě ne.

Jsem blbá. Neměla jsem se mu vůbec ozývat. Chvíli jsme si psali, ale pak už jsem to prostě musela vypnout. Raději jsem mu oznámila, že jdu spát, popřála mu dobrou noc a šla pryč. Nemohla jsem v tom rozhovoru pokračovat. Byl zvláštní. Ne, byl divnej. Prostě a jednoduše divnej.

To už jsem ho vůbec nemilovala, když jsem se s ním rozcházela? Je fakt, že to byla obrovská úleva, protože ten vztah byl ke konci jedno velký utrpení. No, asi nemilovala. Když jsem byla schopná něco si začít s jiným klukem... pak se opít a líbat se s kamarádem... Ale je taky pravda, že z ničeho z toho nic nebylo. Nevím, jestli to bylo těmi kluky, nebo mnou a tím, že možná ještě nejsem připravená na další vztah se vším všudy. Možná ještě nejsem připravená se znovu zamilovat... Doufám tedy, že ještě budu. Protože v Praze běhá spousta kluků. Konkrétně vlastně jeden. Ostatně, hlavně kvůli němu jsem začala hubnout.

Je zvláštní, co lidi dělají kvůli lásce...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama