Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Plzeňský Majáles 2011

3. května 2011 v 20:22 | Soni |  Deníček
Sobotní odpoledne uteklo, ba přímo ulítlo jako nic. Zúčastnila jsem se totiž 22. ročníku Plzeňského Majálesu. Jedním slovem - bomba.

Do lochotínského amfiteátru, kde se festival tradičně konal, jsme dorazili kolem čtvrt na tři, zrovna když dohráli američtí The Static Age. Drželi jsme se hlavní t-music stage - vystupovaly tam pro mě nejzajímavější kapely. Jako první jsme tedy viděli skáčkové uskupení V3SKA. Ideální pro rozproudění krve v žilách chytlavými melodiemi a tanečními rytmy. V kotli to vařilo a frontman Karel Hlaváček si vystoupení užíval, celkově panovala pohodová atmosféra - prostě ska.

Poté se ovšem zkazilo počasí a hlediště bylo plné růžových t-mobilových pláštěnek, kapucí a deštníků. Wohnouti byli nicméně skvělí a tak se nálada ani přes nepřízeň počasí nezkazila. Všichni čtyři hráli výborně, vystoupení si diváci užili a stejně jako V3SKA bylo hned pryč.

Po nich přišla změna v podání Ivana Mládka a Banjo bandu. Věděla jsem, že si je užiju, už když Mládek v první větě oznámil, že jejich pořad bude trvat asi 50 minut - i s přídavkem, který ji vynutíme - a taky že užila. Zazněly hity jako Linda nebo Prachovské skály, zazpívala Lenka Plačková (komtesa Kometa z Cyranova ostrova) se svou osobotiou verzí lidovky Když jsem já sloužil i Lenka Šindelářová alias baronka matka, která to "včéra večer u sila prvně zkusila, tjamtadadá, tjamtadadá, má to za sebou". Lidé se svíjeli smíchy, a to i když Mládek dohrál písničku a vzápětí prohlásil, že nám toho Jožina teda zahrajou, když jinak nedáme. Jedinou chybičkou byl pro mě Pitkin, ale to je spíše subjektivní pocit, protože já ho prostě nemám ráda. (Jen Emrého.)

Ovšem potom přišel můj vrchol večera - Vypsaná fiXa. Márdi je prostě nejen kus s úžasnými vlasy, ale hlavně borec, kterému byl kromě skvělého zpěvu dána také schopnost bezvadně bavit publikum a komunikovat s ním. Nikdy předtím jsem FiXu naživo neviděla, a na Majálesu byla zkrátka super. Měla jsem chuť rozběhnout se až k jevišti - udržela jsem se :-) - jejich písničky znějí o tolik lépe naživo než jejich studiové verze! Všichni v hledišti zpívali, tančili a prostě si užívali. Sice moc nereagovali na frontmanovy výzvy "a teď se pojďte líbat - holka s klukem, holka s holkou, nebo v nejhorším případě... (provokativní úšklebek) kluk s klukem", zato oslovení "vy broučci" je... no, posuďte sami :-)

Následoval Divoký Bill - to už byla tma, v amfiteátru 15.000 lidí a všichni na nohou. Hlava na hlavě, přesto bylo vystoupení fajn, ač tuto skupinu moc nemusím. Jen kdyby se ke mně nepřimotal ten ožrala a nechtěl se mnou tancovat... ^^' Chinaski na mě působili podobným dojmem, pak proběhla mexická vlna, no a pak už Sto zvířat, jejichž vystoupení nelze nazvat jiným slovem než paráda - od balady Dáma s čápem až po Základní školu. Jana Jelínková je frajerka!

Jen kdyby tam všude nebylo takového bahna. Ale pohled na lidi sbírající plastové kelímky, za jejichž vrácení se vyplácelo po jedné koruně, byl vtipný :] Doufám, že si Majáles příští rok zopakuju!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blé Blé | Web | 8. května 2011 v 16:29 | Reagovat

hoho, já se na plzeňskej májales těšila jak prase. koupila jsem si lístek a jako že to bude paráda, ale celej víkend se neskutečně podělal...  nakonec jsme nikde nebyla a Vypasnou fiXu, Pipes and pints ani Totáče jsem neviděla..  ale aspoň že sis to užila ty ;)

2 Mr.Olympia Mr.Olympia | 10. května 2011 v 15:17 | Reagovat

Perfektní článek, hned jsem si udělal představu, jaký to tam bylo! Já jsem Majáles letos bohužel nestihl, musel jsem pracovat, ach jo ... Nejvíc mě mrzí, že jsem přišel o ten Banjo Band :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama