Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Město vs. vesnice?

26. dubna 2011 v 16:10 | Soni |  Myšlenky
Před chvílí jsem narazila na tento článek, resp. spíš na komentáře pod ním. Odjakživa nechápu spory týkající se kladů a chyb např. mužů a žen. Podle mě se nedá říct, že by jedno pohlaví bylo lepší než to druhé. Ano, jiné. Ale nikoli lepší nebo horší. Muži se během řízení nedokáží soustředit na nic jiného, nejsou ochotní se bavit o svých pocitech a většina z nich v životě neslyšela slovo pemza nebo peeling, ale zato umí číst v mapách, jsou schopní zorganizovat věci, opravit radiátor a seštelovat operační systém. Ženy jsou empatické, krásné, zvládají telefonovat, okřikovat děti a luxovat zároveň, taky ale nevědí, co chtějí, zbytečně moc utrácejí, v technice se nevyznají a podvádějí stejně jako muži. Samozřejmě že jsou chlapi, kteří o sebe pečují, a ženy, které ne, atd., ale takhle nějak to většinou bývá. Přes všechnu snahu odborníků ženy a muže srovnávat a přes všechen jejich křik o tom, že mají mít stejné příležitosti, protože všichni jsou schopni všeho, zůstává faktem, že ženský a mužský mozek pracuje, uvažuje a koná jinak. Obě pohlaví mají své klady i své zápory, a nejinak je tomu s městem a vesnicí.
Mám ráda jak město, tak vesnici. Město je nádherné - v noci se svými osvětlenými ulicemi, plnými života i přes pozdní hodinu, dá se v něm sehnat všechno, na co si člověk vzpomene, ale na druhou stranu je v něm spousta smogu, většina měšťáků neví, jak vzít do ruky lopatu, pokud nemají zahradu, jsou namyšlení a mnohdy si myslí, že jsou něco víc než vesničani. Na vesnici je taky krásně, čistá příroda, málo aut... Pokud vám za chalupou nesmrdí kravín (mluvím z vlastní zkušenosti), nenudíte se k chcípnutí, protože jste v obci jediný exemplář svého věku, max. se dvěma nebo třemi podobně starými kamarády, a nemáte se jít kam bavit.
Prostě všechno má svá plus a mínus. Já bydlím na malém městě, ke všemu ne v centru, ale na okraji, v domě se zahradou, takže mám od všeho něco. Považuju se za něco mezi měšťačkou a vesničankou. Když něco potřebuju, není problém doběhnout si během deseti minut do města, ale stejně dlouho mi trvá dojít i do lesa. Nesetkávám se s tím, že by mě sousedi na chodbách bytovky pomlouvali, "co to ta mladá Nováková měla zase na sobě", ale ani s nepříjemnostmi vesnice. Vyhovuje mi to a nechápu žabomyší války typu "muži vs. ženy", "město vs. vesnice", "hranolky vs. krokety". Jistě, můžeme si postěžovat, jaká je ta Horní Dolní díra či že to naše město je jedna velká drbárna, ale sprostě si kvůli tomu nadávat a navážet se jeden do druhého? Děkuji, nechci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama