Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Jsem pro trest smrti

21. března 2011 v 20:33 | Soni |  Myšlenky
Nemám ráda arabské země, kde se ženy trestají smrtí za to, když nejsou zahalené, apod. Jedna věc je mi ale na muslimech sympatická - jejich zásada "oko za oko, zub za zub".

Trest smrti je bez pochyb dost kontroverzní téma. Řekla bych snad jedno z nejkontroverznějších. Vzít někomu život je nevratná záležitost, a pokud se ukáže, že popravený byl ve skutečnosti nevinný, je to průšvih. Také mi nepřijde úplně košér zabít např. duševně nemocného člověka, který neví, co dělá. Jaký je ale smysl v tom, držet kupříkladu dvacetiletého masového vraha ve vězení až do konce jeho života, tzn. nějakých 50 let, krmit ho, šatit atd. z daní obyvatel státu, kór když jsou naše věznice přeplněné? Ano, jistě, je to stále lidská bytost, ovšem lidská bytost, která (za)vraždila. Pokud se jedná o zdravého člověka, jenž si je plně vědom toho, co provedl, nezaslouží si to samé? Já si myslím, že ano. A to ani nemluvím o tom, že vězení např. takovému bezdomovci poskytuje větší komfort než prostředí, z něhož pochází.

Jistě, že před posláním zločince na smrt by bylo třeba obstarat dostatek důkazů pro a prokázat, že trestný čin spáchal z vlastní vůle, nebyl k němu donucen apod. Prostě by si soudci museli být jisti, že člověk nebude potrestán neoprávněně. Jenže se samozřejmě i tak může stát, že po popravě se prokáže nevina popraveného. Ovšem také nemusí, a má pak cenu držet zločince x desítek let v cele jen pro případ, že se najde důkaz ukazující jeho nevinu?

Myslím si, že kdyby byl znovu zaveden trest smrti, kriminalita by se výrazně snížila. I když nevím, nezažila jsem doby, kdy se tu praktikoval, a možná tomu nerozumím. Každopádně prakticky donedávna platil téměř po celém světě - a nefungovalo to?

Takže na jednu stranu jsem pro zavedení trestu smrti pro opravdu těžké zločince, ale na druhou stranu se bojím, že by se zločiny nešetřily dostatečně důkladně a nad lidmi by byly vznášeny nepravdivé rozsudky.

Co vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lennroe Lennroe | Web | 21. března 2011 v 21:08 | Reagovat

Já s tím souhlasím. Rozhodně se nevyplatí držet člověka, který vědomě zabil například dítě nebo více lidí a jsou proti němu přímé důkazy (DNA, otisky, fotografie, nezávislá očitá svědectví, přiznání...) za v podstatě i mé peníze zavřeného někde, kde se má lépe než mnozí lidé, kteří pracují a za celý život nikomu neublížili.

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 25. března 2011 v 23:07 | Reagovat

Myslím si, že ten, kdo zavraždí, znásilní apod. si nezaslouží být ještě nazýván lidskou bytostí. Pro trest smrti rozhodně jsem, ale v tomhle státě by to bylo trochu pochybné vzhledem k tomu, jak tu fungují momentálně soudy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama