Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

"Japonská katastrofa"

12. března 2011 v 21:49 | Soni |  Myšlenky
V tomhle článku bych se chtěla vyjádřit k událostem, kterých jsou v posledních dvou dnech plné zprávy, noviny i internet - zemětřesení a tsunami v Japonsku. Je podle mě možné, že se to netýká jen Japonska, ale celého světa.

Dneska jsem viděla jedno video, které mě donutilo hodně přemýšlet: http://tinyurl.com/4rxvc5t. Ten chlápek mi sice přijde trošku jako fanatista a nejsem si jistá, jestli má dostatek důkazů pro to, co říká, ale zrnko pravdy na tom podle mě může být. Nerada se nechávám ovlivňovat každou blbinou, kterou vidím nebo čtu na internetu, ale jestli je to v tom videu pravda, potvrzuje mi to mou domněnku, že lidstvo se pomalu, ale jistě žene do záhuby.

Možná že za to, co se v Japonsku stalo, může čistě příroda, ale co když na tom opravdu mají zásluhu USA? Co když se z této demokracie, která odnepaměti ochraňovala zbytek světa, stává stát s ambicemi ten svět kontrolovat a ovládat?

Taky jsem se setkala s následujícím výrokem:
Totální kontrola nad duchem člověka je již v laboratořích připravena ve formě elektromagnetických vln shodných s mozkovými nebo za pomoci nanobotů.
21. století je poslední století, kdy ještě můžeme alespoň trochu svobodně myslet.
Před 20. stoletím ovládal myšlenky čtený text.
Ve 20. století rozhlas, televize, drogy, internet...
V 21. století se bude válčit pomocí dokonalého ovládání myšlenek na všech frontách.

Bojím se, že 3. světová válka je nevyhnutelná. Těch událostí je poslední dobou nějak moc. Krach Řecka a Irska, smrt polského prezidenta, nepokoje v Egyptu a Lybii, teď Japonsko... Jestli to takhle půjde dál, bude ten stav dlouhodobě udržitelný? Lidé bohužel nikdy nebudou žít v míru, a dokud budou vymýšlet stále nové technologie a přístroje, za chvíli jim přerostou přes hlavu. Kdyby nebylo jaderných zbraní a podobných zvěrstev, nebylo by obav z toho, že Izrael tu atomovku má, nebylo by třeba vojenských zásahů.

Samozřejmě je možné, že za zemětřesení v Japonsku může, jak už jsem řekla, příroda, která se začíná bránit tomu, že ji lidé zneužívají a téměř celé japonské souostroví zastavili paneláky a mrakodrapy, způsobují, že velryby jsou na pokraji vyhynutí, a celkově planetu poškozují.

Nebo za to snad může Bůh? Chce nám ukázat, že tu je a že bychom na něj neměli zapomínat? Možná by bylo dobře, kdyby si lidé uvědomili, že ta možnost tu je, a místo nesmyslného válčení a ničení by se obrátili a soustředili na něj. Samozřejmě že války tu ale byly i v dobách, kdy se v Boha věřilo všude - hlavně právě kvůli církvi. Lidé asi prostě nejsou schopní všichni věřit v jednu věc, což mě přivádí k myšlence roku 2012. Nevěřím, že nastane konec světa. Doufám, že mají pravdu ti, kteří tvrdí, že proběhne nějaký zlom a lidstvo nechá materialistického způsobu života, který ho tak ničí, a upne se k míru, lásce a souladu s přírodou. Takhle to zní hezky, ale bůhví, jak to bude. Nikdo to neví, možná že se nestane nic, ale to si nemyslím.
Každopádně mě celkem znepokojuje to, co se ve světě děje. Pokud se něco nezmění, lidi buď vybijou sami sebe, nebo zničí Zemi, nebo jich za chvíli bude tolik, že nebudou mít, čím se živit.

A co si myslíte vy? Jedná se podle vás v Japonsku o čistě přírodní jev, nebo za tím skutečně stojí někdo jiný, USA a Evropa?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 faharanik faharanik | E-mail | Web | 6. dubna 2011 v 16:35 | Reagovat

Docela škoda, že tematicky závažný dílo, jako je tohle, lidi nechávají bez komentáře. Každopádně, ono není bez příčiny. Přijde mi, že čím dál víc se veřejnýmu nadšení těší bulvární záležitosti, u nichž se vůbec nemusí přemejšlet, a na hodnotnější diskuse se kašle. Což odráží celou situaci dokonale.

Náš duchovní život je na bodu mrazu. Ba co víc, svou prázdnotu obhajujeme slovy, že se jedná o "nadhled" apod. Jo, je to přirozenej důsledek působení okolí (výchovy v jakýmkoli podání), kterej se přenáší a plodí další důsledky. Úctu k přírodě, k Bohu, k životu jako takovýmu, vytlačujou smrtelný hříchy. Lakota, hněv, pýcha... Však je znáš. The Seven Deadly Sins. Domnělej ateismus je jen převlečenej fanatismus k materiálním hodnotám. Je to náboženství západní civilizace, podle mě. Ale na rozdíl od křížovejch výprav se šíří médii a "skepsí vědy".

Vlastním výmyslům jsme uvěřili natolik, že odvracíme tvář od toho, co nám je přirozený a co nám svědčí. Věříme těm lžím natolik, že si nevážíme sami sebe a "dobrovolně" trpíme pro nějakou modlu. Je logický, že když ničíme sebe, neváháme ničit všechno ostatní. Hodnotu života neuvažujeme, nejni-li přepočtena na měnu. Ano, dosáhli jsme  technologickýho pokroku - za cenu zpustošení vlastních duší.

Přitom právě duchovní a jiný prastarý texty nabízí řešení. Už dávno se vědělo, jak léčit tělo a ducha, organismus komplexně, ale věda tohle "pro nedostatek exaktnosti" popřela. Nejeden "objev" moderní vědy byl už znám dávno předtím, byť nebyl "metodicky ověřen". Lidi se zkrátka pořád neučí z vlastní minulosti, ani v "moderní době". Přitom už nejedna civilizace podlehla následkům vlastního neudržitelnýho jednání.

Co se týče zemětřesení v Japonsku, tam bych neviděl nic moc ovlivněnýho člověkem. Přece jen, oblast je tektonicky aktivní, a lidstvo zatím naštěstí ovlivňuje "pouze" biosféru. Ovšem i tak, je jasný, že to, co jako civilizace produkujeme, má svoje následky. Nelze růst neustále, zvlášť ne na konečný planetě Zemi. Život, to je rovnováha, ne neomezenej růst. Což si vládnoucí vrstvy zjevně nechcou přiznat.

Lidí je příliš mnoho už dneska - vzhledem k ke svejm spotřebním nárokům. Když je někde moc něčeho, musí se to uskromnit, aby to přežilo. Jenže to neděláme a rospínáme se pořád víc. Touha po zisku je neukojitelná, zastírá i to, že se začínáme dusit ve vlastních sračkách. Fakt, ty Smrtelný hříchy mají cosi do sebe. ;)

Řešení je prostý, ale vlastně nemožný - duchovní obroda. Jenom tehdy, budeme-li vedeni k úctě k sobě a životu obecně, pochopíme, jak ubohý je současný honění se za ziskem. Takhle, každej má na to se změnit, chce-li. Většina je už ale tak zažraná ve zvejch (zlo)zvycích, že ani nejni s to si uvědomit, jak sami sobě a všemu kolem škodí. Rozhodně, tuhle obrodu nejni možný s úspěchem províst naráz, páč mýtit zlo zlem taky není dobrý.

Jediná cesta vede přes výchovu (vlastních) dětí. Jsou na to ale potřeba uvědomělí rodiče. Já sám bych neměl takovej pohled na věc, kdyby mě naši nevychovali, jak mě vychovali. Ale co taky vím, je, že rodiče způsobujou vlastním dětem hodně utrpení, byť pro ně dělají to nejlepší. To proto, že se jim nedostalo poznání, že věci jdou dělat i jinak. Drtivá většina utrpení pramení z nevědomosti. Pak ti přijde, že je docela smutný, jakým způsobem se výchova (dětí) ubírá. Je to smutný, ale nejni to ani dobře, ani špatně. Ti rodiče samí neví, že neví, a je stejně nerozumný je proto obviňovat.

Na nás je, abychom poznali co nejvíc, a to vědění předali dál. Naše děti jsou klíčem k lepšímu světu. Leč toho daru si taky málokdo váží...

Závěrem ještě doplním, že na Boha to vždycky můžeš shodit, páč dal prostor k uskutečnění. Nicméně na faktu, že všechno jsou následky nějaký činnosti, to nic nezmění. Viz efekt motýlích křídel. Prostě už je něco započatýho a nějak se to projevuje/projeví. V rámci možností to ale pro sebe můžeš změnit. :)

A k roku 2012 - pokud nezásáhne vyšší moc (např. globální katastrofa nebo i to náhlý osvícení), od lidí žádnou změnu neočekávám. Ten den se ale něco stane, vždycky se něco děje. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama