Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Dnešek ve znamení Beatles

5. března 2011 v 21:27 | Soni |  Deníček
Dneska jsme s tátou, bráchou a dědou navštívili Prahu. Nejdřív jsem musela přetrpět asi hodinu na Motosalonu, kam chtěli oni, ale pak jsme se už naštěstí s tátou metrem odebrali na Malou Stranu do Českého muzea hudby, kde od loňského června probíhá výstava Beatlemánie!.

Celá expozice je podle mě velice povedená a zdařile mapuje celou historii Beatles. Kromě toho nabízí i pohled do Československa v dobách socialismu a zhruba ukazuje, jak se sem západní hudba a kultura obecně pašovala.

Výstava začíná u prvopočátků Beatles (resp. The Quarrymen) a postupně pokračuje přes jejich turné v Hamburku a následné proslavení všude po světě, tzv. beatlemánii, konec živého vystupování, experimenty s drogami, hnutím hippies a indickou kulturou, a končí postupým rozpadem skupiny. Navíc nabízí pohled i do následujících sólo kariér jednotlivých členů kapely. Mohli jsme si prohlédnout i dobové fotografie (od 28. února doplněné o unikátní snímky od Paula Beriffa z roků 1963 a 1964 - viz tady: http://tinyurl.com/68y26kp), repliky nástrojů a obleků, ve kterých Beatles vystupovali, video nahrávky jejich vystoupení, plus dokumentaci toho, jak neohrabaně se sem v 60. letech hudba Beatles (a i ostatních "západních" interpretů) dostávala - k vidění je např. text skladby Michelle, ručně psaný Pavlem Sedláčkem, odposlouchaný z rádia. Vystaveny jsou mj. také voskové figuríny Beatles z roku 1964, bandžolele George Harrisona nebo kytara československé značky Resonet, na kterou s Beatles hrál.

Kromě toho jsem si taky zahrála na klavír a vyzkoušela si, jak se s hudbou pracovalo na mixážním pultu. Jo a, abych nezapomněla, pobíhala tam nějaká novinářka a udělala se mnou rozhovor
Tak doufám, že mě někde otisknou.

V muzeu nebylo ani moc lidí, což bylo fajn - vážně nezávidím bráchovi, kterej se celej den potuloval po tom Motosalonu, kde bylo nacvakáno.

Na závěr snad jen to, že pokud máte rádi Beatles, Beatlemánie! za návštěvu opravdu stojí. Ale musíte máknout, trvá jen do 6. dubna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama