Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Březen 2011

Seznámení po netu - proč ne?

28. března 2011 v 22:07 | Soni |  Myšlenky
Troufám si říct, že znám spousty lidí - některé mám ráda, jiné nemusím, další jsou zařazeni pouze jako přátelé na Facebooku. Většinu jich znám nejspíš ze školy a zájmových kroužků, dost z nich taky přes kamarády, z ozdraváků apod., každopádně hromadu z nich přes internet. A jsem za ně strašně moc ráda.


Jsem pro trest smrti

21. března 2011 v 20:33 | Soni |  Myšlenky
Nemám ráda arabské země, kde se ženy trestají smrtí za to, když nejsou zahalené, apod. Jedna věc je mi ale na muslimech sympatická - jejich zásada "oko za oko, zub za zub".

Studie ruky

20. března 2011 v 16:18 | Soni |  Mé kresby


Tož, nová rubrika a má levá ruka kreslená rukou pravou... Budoucí součást absolventské práce.

No je tohleto normální?

18. března 2011 v 12:29 | Soni
Dneska mi zase něco hnulo žlučí. Jedná se o tento článek: http://tinyurl.com/6b87ddz. Místo toho, aby soudci protěžovali jednoduchoučkou zásadu, že před zákonem jsou si všichni rovni, jsou podělaný z toho, aby je někdo nenařknul z rasismu nebo aby si na ně některý příslušník jiné rasy nepočkal, až půjdou z práce, a takhle to pak dopadá.

Jak k tomu ten třináctiletej kluk přijde? Zmlátí ho, nadávají mu, že je bílej (!), dvakrát znásilní, pokusí se ho zabít, klidně tam mohl umřít, pachatel dostane trest, za kterej by měl bejt ještě rád, odvolá se, oni mu trest sníží (proč?!) a ještě mu nabídnou, že pokud se bude chovat slušně, tak ho za nějakou dobu pustí? Jak je to, sakra, možný? Proč to udělali? Jasně, protože je cikán a nikdo nechce bejt rasista. Je to k pláči. Co se stalo s morálkou, spravedlností a obyčejnou lidskou slušností? Soudní systém naší "demokratické republiky" je s prominutím jeden velkej bordel.

Někdo by s tím měl někdo něco udělat, jinak takoví hajzlové, co to tomu klukovi udělali, se budou mít brzy líp než slušní lidi. No, co o to, oni se kolikrát už líp mají. Jenže co se dá dělat? Co, když lidi, kteří by měli zákon ctít a řídit se jím, na něj kašlou?

Nechápu, co se to děje, ale je mi z toho špatně.

Anička

17. března 2011 v 9:37 | Soni |  Myšlenky
"Jitko, pojď sem, už našli tu Aničku."
"Živou?"
"Mrtvou."

Dvojitá oslava aneb "recept na hubnutí"

12. března 2011 v 22:18 | Soni |  Deníček
Zjistila jsem, že jsem přibrala. 4 kila. Nejhorší je, že je to vidět. A opět jen na té jedné partii těla. Ach jo.
Rozhodla jsem se, že budu držet dietu. Nežrat, to je přece snadný. Jo, jde mi to dobře, říkala jsem si po třech dnech jakž-takž bez jakéhokoli přežírání, sladkostí večer apod. Bohužel to jde o dost hůř, když jste u babičky na oslavě dědových narozenin a bráchovo svátku - brácha měl už druhou oslavu, zmetek jeden. Nechápu proč. Tu první měl v pondělí, kdy jsme mu popřáli my (já a naše ctěné rodičovstvo) a děda Novák, zatímco dnes mu přáli babi s dědou Pastorčákovi. Nejen, že to není fér, protože já jsem nikdy dvě oslavy neměla, ale navíc to bylo v pondělí, kdy jsme měli s Jakubem druhý výročí a nemohli jsme kvůli tomu ani do kina. No, nakonec jsme jeli v úterý - na Gnomea a Julii. Nyny film.

Ale zpět k tématu. Jak už jsem řekla, blbě se hubne, když máte nudlovou polívku s játrovejma knedlíčkama, potom kuřecí závitky s rejží, po obědě sachr (s pravou šlehačkou, uááá...) a chlebíčky namazaný bramborovým salátem, k tomu popíjíte hujera, když ale on je tak dobrej... Ve tři usoudíte, že je čas jít domů, takže tam dorazíte a maminka oznámí, že tu je od včerejška kobliha a že by ji měl někdo sníst. Nikdo se k tomu nemá a ona se na vás tak hezky směje tou držkou ulepenou meruňkovým džemem... No přece se to nevyhodí!

Celej večer to tu vydejchávám snažíc se uklidnit tím, že ženská má bejt krev a mlíko. V šest ovšem volá babi, že jsme u ní nechali sekanou, kterou nám chtěla dát zejtra k obědu. Maminka mě prosí, jestli bych tam nezašla, až půjdu vyvenčit tu naši obludu - nemám námitek. Chyba, Nováková. Babi totiž k sekané přibaluje i jahody. Spoustu obrovskejch červenejch jahod, jako od dvanácti měsíčků. Těm jsem naštěstí odolala. Dám si je zejtra dopoledne. Bez cukru, jen tak. Ale když... S cukrem jsou lepší.

Nemám ráda oslavy. Aspoň ne ty cizí. Nedostanu žádný dárky a akorát se vždycky přežeru. Takže od zejtra hubnu!

"Japonská katastrofa"

12. března 2011 v 21:49 | Soni |  Myšlenky
V tomhle článku bych se chtěla vyjádřit k událostem, kterých jsou v posledních dvou dnech plné zprávy, noviny i internet - zemětřesení a tsunami v Japonsku. Je podle mě možné, že se to netýká jen Japonska, ale celého světa.

Jak lze pohlížet na vegetariánství?

7. března 2011 v 23:32 | Soni |  Myšlenky
Jeden čas jsem taky byla vegetariánka, takže snad vím, o čem mluvím, když říkám, co si o tomhle způsobu života myslím. Existují na něj různé názory - kromě vegetariánů (plus veganů a dalších) jsou tu lidé, kteří sice maso jedí (např. ze zdravotních důvodů), ale s vegetariány sympatizují - třeba já - pak lidi, jimž je to jedno, a ti, kteří jsou zásadně proti vegetarinánům a myslí si, že člověk je všežravec a maso jíst musí. S dovolením bych to názorně předvedla na svém vlastním životě.

Dnešek ve znamení Beatles

5. března 2011 v 21:27 | Soni |  Deníček
Dneska jsme s tátou, bráchou a dědou navštívili Prahu. Nejdřív jsem musela přetrpět asi hodinu na Motosalonu, kam chtěli oni, ale pak jsme se už naštěstí s tátou metrem odebrali na Malou Stranu do Českého muzea hudby, kde od loňského června probíhá výstava Beatlemánie!.

Česko-Slovenská SuperStar 2011

4. března 2011 v 10:57 | Soni |  Myšlenky
Ráda bych se vyjádřila k této show, která od února běží na TV Nova. Upřímně úplně přesně nevím, co si o ní mám myslet, ale že bych z ní byla nadšená, to ne.

Lady Gaga - Born this way - official video

1. března 2011 v 21:05 | Soni |  Umění

Nový videoklip Lady Gaga k její skladbě Born this way. Jak jsem byla zklamaná z písně samotné, tak jsem nadšená z klipu! Začátek je naprosto perfektní, provedení úžasně kreativní a recitace vynikající. LG je tu nádherná, hodně zhubla a sluší jí to. Jsem zvyklá na to, že vždycky nosí podpatky, ale tady je nemá (hádám, že právě ke zdůraznění hesla "born this way"), což na mě působí obrovsky prostě a to je báječné. Ostatně celý klip je brilantně tematicky naladěný a musím říct, že udělala neuvěřitelnej skok od dob Just Dance a Bad Romance. Klip má opravdu co říct a zdůrazňuje text skladby, který byl podle mě po jejím prvním poslechu celkem zbytečně utopený ve spíše diskotékové melodii a celkovém až jednoduchém vyznění.

Za mě obrovský palec nahoru, jak za klip samotný, tak za vtipný konec s králičími zuby, za které se jí děti ve škole posmívaly :P

Doufám, že bude pokračovat v tomhle stylu a že už se nevrátí k jednoduché prvoplánové tvorbě, kterou se před nějakými 3 lety začala prezentovat. Ten, kdo odteď řekne, že Lady Gaga nemá talent, je pro mě chudák, kterej neví, co mluví.

Ztráta iluzí neboli dospívání

1. března 2011 v 20:39 | Soni |  Myšlenky
Je to tak. Jak člověk dospívá, postupně ztrácí iluze, které mu od malička do hlavy vtloukají rodiče, prarodiče, učitelé... A vůbec nemyslím jen iluze v tom špatném slova smyslu, ale i takové, které k dětství prostě patří. Vždyť o kolik by byly Vánoce každého dítěte chudší, kdyby nevěřil, že dárky nosí Ježíšek, a namísto toho věděl, že jeho rodiče musejí každý den do práce a makat, aby vydělali peníze, které potom utratí v přeplněném nákupním centru pracně shánějíce to, oč si jejich ratolesti napsaly či nakreslily do vánočního přání. Ano, Ježíšek - jen iluze, ale krásná. Nicméně o ni malý človíček dřív či později přijde a je to pro něj těžké.

Spoustou iluzí chtějí rodiče dítěti zpříjemnit život, např. tím, že mu celé poslední prázdniny před jeho nástupem do první třídy opakují, jak je to ve škole prima, jak si tam najde spoustu kamarádů a dozví se nové věci - přitom to samozřejmě většinou vůbec prima není, dítě toho má najednou spoustu na práci a už si nemůže od rána do večera dělat to, co se mu zlíbí - ale je fajn, že se do té školy těší, a když věří, že škola je zábava, určitě mu to jeho školní léta usnadní - alespoň do té doby, než samo zjistí, jak to ve skutečnosti je, že ;)

Během puberty pak člověk zase získává a ztrácí iluze ohledně opačného (nebo ve 4% stejného ) pohlaví a z původního "on je jiný než ostatní chlapi" se často stává "všichni chlapi jsou stejní" (což samozřejmě platí i o ženskejch).

Některé iluze si člověk způsobuje sám - např. to, že na střední je to opruz, ale na vysoký to bude lepší, protože si vybere obor, který ho bude bavit, nebude muset řešit docházku, na koleji to bude veget... Já osobně sice na vysoký ještě nejsem, ale znám dost lidí, kteří ano, a jen jeden z nich by se na střední nevrátil a víc mu vyhovuje vysoká.

Pokud je takových ztrát iluzí moc, postupem času se může dostavit určitý skepticismus, možná až pesimismus. Co čekat od dalšího pohovoru, vždyť je to pořád to samé, "ozveme se vám", a stejně jsem už dva roky bez práce. Když si člověk tohle řekne, ušetří si další zklamání, nepřijmou-li ho, na druhou stranu se tím ale tak trochu odsuzuje k neúspěchu - půjde k tomu pohovoru bez elánu, s obavami, a pak je jasné, že raději vezmou toho, na kterém je jasně vidět, že o tu práci stojí. Každopádně pokud se člověk snaží nedělat si zbytečné iluze, je to pro mě známka jisté duševní vyzrálosti, což je trošku smutný, ale je to tak

Na závěr bych prostě řekla, že iluze jsou podle mě vesměs pěkná věc, něco, co člověka těší a k čemu se může případně upnout, aby mu pomohly zvládat některé situace. Alespoň do té doby, než je ztratí. Já jsem za ně ráda - minimálně za ty "dětské", zmíněné na začátku článku. A snažím se být ráda i za to, že o některé iluze přicházím. Myslím si totiž, že každá zkušennost je cenná :)

Proflákaný víkendy

1. března 2011 v 10:29 | Soni |  Myšlenky
"Paní učitelko, my už ale v pátek píšeme dva testy..."
"No tak si napíšete třetí, no! Je to malej test, ten vám vůbec nemusím oznamovat!"

Opravdu miluju naši fyzikářku a její názory typu "No tak holt dostaneš pětku!". Výše zmíněná situace se udála v pátek, kdy nám oznámila, že za týden si napíšeme písemčičku... ani pořádně nevím na co, něco z optiky. Řekla nám, že máme spoustu na to, se to naučit, a ať se na to podíváme o víkendu. Jo, to je hezký, jenže v tom jsou dva háčky. Za prvé: Pokud se na to podívám o víkendu, do pátku to všechno zapomenu. Za druhé: Víkend pro mě znamená dva dny, kdy konečně můžu dohnat to, co jsem chtěla udělat přes týden, ale neměla jsem na to čas.