Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Zaklínač

17. února 2011 v 14:58 | Soni |  Umění
"Četli jste už Zaklínače?" zeptala jsem se nedávno dvou spolužáků, když jsme se bavili o fantasy knížkách.
"Ne," odpověděli mi. "Ty jo?"
"Ne, ale prej se to dobře čte."

A ono se to opravdu dobře čte.

Povídky o zaklínači Geraltovi z Rivie od Andrzeje Sapkowského jsou úžasná knížka, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. I když je v něm spousta chyb, hlavně interpunkčních - nevím teda, jaký vydání mám, protože zrovna sedím na filizofii (tento svět nestvořil žádný z bohů ani z lidí, ale vždy byl a jest věčně živým ohněm, proto "pantha rei" = vše plyne, protiklady se neustále střídají, bojují spolu a tím vytvářejí harmonii), takže nemám možnost to očekovat - to ovšem nemění nic na tom, že ačkoli jsem teprve v polovině první knížky, už teď ji snad můžu zařadit do žebříčku svých oblíbených knih - a to si nevyslouží jen tak nějaká. Abych byla upřímná, jsem dost vybíravý čtenář a hodně knížek mě po chvíli přestane bavit. Tohle je ale tak brilantně napsané, že se každý den těším, až budu mít čas si zase kousek přečíst.

Snad je to příběhem, snad tím, že ve mně ta knížka vzbuzuje pocit, jako by za ní bylo něco víc než jen jednotlivé povídky a že se teprve k něčemu podstatnému dočtu, i když forma, kterou je psaná, je čtivá a baví mě, nevím. Každopádně, až nebudete mít co dělat, Zaklínač rozhodně není špatná volba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dixie Dark Dixie Dark | Web | 27. února 2011 v 16:32 | Reagovat

Mám rozečtenou tu první knížku a je to fakt docela čtivý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama