Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Sex jako tabu - oprávněně?

22. února 2011 v 13:36 | Soni |  Myšlenky
Spolusedící po mně chtěla, abych v anketě o téma týdne hlasovala pro "sex". Vypadala, že opravdu chce na tohle téma napsat článek (a já chci, aby něco psala, protože mě baví číst její blog, ale ona se vymlouvá, že nemá nápady), a tak jsem hlasovala. No, co jsem si nadrobila, to si taky sním, takže si pojďme rozebrat soulož, pohlavní styk, milování, prostě sex z mého úhlu pohledu.

Jako první věc mě napadne, proč se kolem toho nadělá takovejch řečí. To je samý "do patnácti ne, je to nebezpečný, přece nechceš AIDS, kapavku, nedejbože dítě" a ta děcka vědí, že do 15 let sex opravdu provozovat nemají, ale podle mě moc nemají jasno v tom, proč to tak je. Stačí, že je to podle zákona. Ale stalo by se něco tak hroznýho, kdyby se ona věková hranice posunula o rok nahoru nebo dolů? Vždyť to záleží na každým, kdy "o to chce přijít", a leckterej čtrnáctiletej je víc rozumnej než dvacetiletej. A argumenty typu "děti jsou nezodpovědný a lehkovážný a nemaj z toho rozum"? Jo, oni všichni ti dospělí lidi, kteří moc dobře vědí o viru HIV, a stejně si ten kondom nekoupí, mají o hodně víc rozumu, zodpovědnost sama. Jestli strážcům zákona tak strašně jde o naše zdraví, proč nezakážou cigarety? A žádný od 18, ale úplně? Je to celý na hlavu (např. i s marihuanou - jednou za čas si zahulit je protizákonný, ale vykouřit karton cigaret denně se může).

Každopádně platí, že zakázané ovoce chutná nejlépe, a spousta těch, kterým ještě nebylo 15, "sexujou" podle mě jen proto, aby si připadali drsně, když to je proti zákonu. Kdyby existovala pořádná osvěta jak o kladech, tak ale i záporech sexu a děti pochopily, k čemu sex bez ochrany může vést, žádná hranice by možná ani nebyla třeba.

Jistě, ačkoli jsme nevěřící národ, něco z křesťanského desatera v nás pořád ještě zůstává, což je taky nejspíš jeden z důvodů, proč máme tendence se sexu do určité doby vyvarovat - ať už to znamená před svatbou nebo před 15. rokem. Ale proč z toho, proboha, dělat takové tabu? Vždyť je to naprosto přirozená věc. Domorodci v Africe nebo Americe taky dokázali vytvořit civilizaci (byť méně "vyspělou", než je ta naše), aniž by podobné zákony dodržovali.

A přitom je to tak nádherná věc, když člověk sám chce a nikdo ho k tomu nenutí (navíc potřebná, že jo). Ano, je roztomilé, pokud se jedenáctiletá dívenka červená, když jí spolužák řekne, že je hezká a jestli by nechtěla někam jít, ale když se ohradí, že s ním nikam nepůjde, že mu určitě jde jen o to jedno a ona nechce dostat ten AIDS, o kterém slyšela v televizi nebo od maminky - není to trochu extrém?

Takže sečteno podtrženo je pro mě sex něco, co k životu neodmyslitelně patří a z čeho se zbytečně dělá něco nemístného. Co si o tom myslíte vy? 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama