Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Je chyba ve mně, nebo v těch druhých?

9. února 2011 v 23:10 | Soni |  Myšlenky
Víte, někdy si připadám úplně mimo. Tak nějak bez jediného přítele, který by mi všechno říkal a svěřil se mi, aniž bych se ptala. Jako dneska, když jsme šli s pár spolužákama ze školy. Celou dobu se bavili o věcech, o kterých nemám ani páru, a o lidech, které neznám. Mimo.

Řekla bych, že je to kvůli tomu, jaká jsem. Myslím si, že jsem jiná než oni. Zajímají mě jiné věci, mám jiné názory, jiný humor... Ale protože nechci vypadat blbě, snažím se držet hubu a krok. Stejně několikrát za den přijdou nechápavé pohledy, výsměch nebo výtky na můj účet. Je to celkem nepříjemnej pocit. Možná si to jenom moc beru, možná oni to dělají, aby netrhali partu. Nevím, nedokážu to posoudit.

Vždycky jsem si myslela, že jsem dobrá kamarádka. Většinu času se jim snažím zavděčit, a co z toho? Nic. Spíš to ještě zhoršuju. Vždycky se snažím pomoct, když se setkám s někým, kdo to potřebuje, pokouším se dobře radit, být milá a zapojit svůj názor do diskuze, jenže mi připadá, že reakce, která většinou následuje, je "Můžeš mi říct, proč furt tak řveš?" (tak mluvím trochu nahlas, no) nebo "Ale, prosím tě..." a mávnutí rukou, jako kdyby to, co jsem řekla, bylo něco míň než to, co říkají ostatní. Přitom si myslím, že kdyby to řekl kdokoliv jiný, vzali by to.

Ale já je mám všechny ráda. Nechápou to? Nestojej o mě? Nejspíš je to mnou. Asi jsem špatnej člověk. Asi jsem natvrdlá, hloupá, nebo co. Nemluvím a nechovám se na jejich úrovni. Asi by bylo lepší, kdybych se nebavila s nikým. Aspoň bych neměla takovýhle pocity. Jenže já se s lidmi chci bavit. Je hrozně fajn mít kamarády. Pokud je člověk má, je šťastnej. Pokud má pocit, že jsou okolo něj lidi, kteří mu rozumí, nebo ho aspoň berou takovýho, jakej je, je to důvod k radosti. Bohužel lidé si většinou neuvědomují, co všechno mají.

Takže pokud máte přátele, važte si jich. Je to jedna z nejdůležitějších věcí v životě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anti Emo anti Emo | 16. února 2011 v 7:18 | Reagovat

nelituj se a bav se... Nauč se dělat si srandu sama ze sebe, pomůže to v tom věci tolik neřešit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama