Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Homosexualita

17. února 2011 v 10:07 | Soni |  Myšlenky
Obvykle se snažím dávat článkům zajímavé a originální názvy, ale teď je mi to jedno, protože mi připadá, že se k tomuto tématu už musím vyjádřit.

Víte co? Mám na Moravě strejdu Davida. Když jsem byla malá a on jel na návštěvu k nám do Rokycan, vozil nám s bráchou sladkosti a plyšáky, bral nás na procházky... Má doktorát, pracuje v Motole a vydělává slušný peníze, vždycky chodí hezky oblečenej, je to normální člověk. Jenom něco je na něm jiného - nemá ženu a děti. Protože je gay.

Znám pár kluků, co maj rádi kluky, a pár holek, co maj rády holky. Kdybych to o nich nevěděla, nepoznala bych to. Jsou to všichni chytrý fajn lidi, mám je ráda a po většinu času mě baví se s nima bavit. Mají takovej jinej pohled na svět. Takovej odlehčenejší. Možná proto, že se nemusí zamýšlet nad tím, proč se jejich partner chová tak, jak se chová, protože mu víc rozumí a jsou mu blíž. To je spíš výhoda než něco, za co by je ostatní měli zatracovat.

Samozřejmě nevím, jaké to je, být lesba/gay, ale lehké to asi nebude. Aspoň ze začátku. Jak už jsem tu nedávno psala, společnost je plná předsudků, a stává se, že se člověk s někým baví, ale jakmile zjistí, že ten někdo je homosexuál, radši uteče. Ale proč? Vždyť je to dobrej člověk, znám ho, bavím se s ním, no ne? A homosexuál byl celou dobu, aniž bych to poznal, aniž by se stalo něco, kvůli čemu bych s ním neměl vycházet. Já se těm gayům pak ani nedivím, že se bojej to přiznat.

Ať se klidně támhle Zdeněk vodí za ruku s klukem, mně je to jedno, proboha. Nevadí mi to. Proč by mělo? Proč, když ho mám ráda? Mění se tím něco? Jo, kdyby se mi líbil a pak bych se dozvěděla, že je gay, mrzelo by mě to. Ale to je tak asi jediné, co mě napadá.

A že jsou lesby "přirozenější" než gayové? Jo, nebudu popírat, že když vidím dva kluky, jak se líbají, zarazí mě to víc, než když vidím dvě holky. Nejspíš je to tím, že dvě líbající se holky jsou běžnější než dva kluci, holky jsou většinou hodně emocionální a nevadí jim emoce projevovat, kolikrát se líbají i holky, které lesby nejsou, ale ne-gayové tohle nedělají. Nikdy jsem neviděla (a myslím, že ani nikdy neuvidím) dva heteráky, kteří by se líbali a vodili za ruce. Tím nechci říct, že by mi přišlo nějak nechutné, když vidím dva kluky, jak se líbají. Dokonce, abych to řekla nějak slušně, poslední dobou celkem přicházím na chuť "gay filmům", yaoi apod. Jenom prostě když vidím dvě lesby, ani se nad tím nepozastavím. Možná že lesbiček je i víc než gayů, kdo ví.

A to, že homosexualita je proti přírodě atd. apod., k tomu se snad ani nebudu vyjadřovat. Proti přírodě to není, když se tak člověk už narodí. Homosexualitu člověk samozřejmě nemůže od nikoho chytit, není to nemoc, je to přirozené, stejně jako heterosexualita. A byla bych docela ráda, kdyby to pochopilo víc lidí. Homosexuály podporuju a rozhodně to pro mě není důvod k tomu, abych někoho neměla ráda.

Tak, to by bylo. Doufám, že jsem tímhle dala dostatečně najevo, že NEJSEM HOMOFOBNÍ! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bery Bery | E-mail | Web | 17. února 2011 v 10:31 | Reagovat

Já ti nevím, pořád jsi mě až tak moc nepřesvědčila, zvlášť s těmi několika předchozími články.

2 Soni Soni | E-mail | Web | 17. února 2011 v 10:36 | Reagovat

[1]: To mě opravdu mrzí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama