Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Můj pohled na tzv. paranormální jevy

11. ledna 2011 v 13:03 | Soni |  Myšlenky
Ou jé, tak na tomhle se vyblbnu. Paranormální jevy - co si pod nimi představit? Duchy, o kterých jsem tu psala nedávno, kruhy v obilí, UFO, lidi s nadpřirozenými schopnostmi? Prostě všechno, co může být logicky vysvětleno, a lidé to jen nedokážou.

Možná by pomohlo, kdyby se každá fotka divného mraku neobjevila v médiích pod obrovským titulkem "Američan vyfotil UFO! Jde o mimozemšťany?" - pak by těch "paranormálních jevů" bylo stoprocentně míň. Ale to by nebyli lidi, aby ze všeho neudělali senzaci.

Např. já na mimozemšťany věřím, protože mi přijde jako nesmysl, abychom v celém vesmíru byli sami, a úplně nezavrhuju tvrzení, že jsou mezi námi, i když to samozřejmě nemusí být pravda. Existují lidé, kteří věří, že se tvorové z jiných planet běžně vyskytují na zemi přestrojení za lidi. Samozřejmě, to by byl chytrý tah, jak nás pozorovat, ale kdo ví, jak případní návštěvníci z vesmíru smýšlejí, že. Jsou taky lidé propagující teorii o tom, že na Zemi se v době mezi vymřením dinosaurů a prvními lidmi vyvinul jiný druh, který dosud přežívá, a my o něm jen nevíme. Kdo ví. Podle mě má to všechno něco do sebe a na všem může být kousek pravdy. Rozhodně si myslím, že na Zemi nejsme sami. Samozřejmě, že spousta fotografií a nahrávek létajících talířů a malých tvorečků, které člověk nezná, je (mnohdy i jasný) podvrh, ať už fotomontáž nebo jen záběr něčeho, co vypadá jako něco mimozemského, a spousta lidí, již tvrdí, že je unesli a vyslýchali mimozemšťané, lžou - ale co když je něco z toho pravda? Co my můžeme vědět, když nemáme žádné důkazy proti?

Velkou záhadou spjatou s mimozemšťany jsou kruhy v obilí. Četla jsem, že je vyloučeno, aby to dělali lidé, protože ti by stébla polámali, kdežto ona jsou jen uhnutá v půli, a to prý člověk nedokáže. Setkala jsem se s dvěma teoriemi, jak útvary v polích vznikají - buď je vytváří sama Země jakožto myslící a vnímající živý organismus, čemuž ale moc nevěřím, protože kdyby jím opravdu byla, tak by nás podle mě už dávno všechny zabila za to, jak se k ní chováme, anebo za to mohou mimozemšťané, což mi přijde mnohem pravděpodobnější, když se to dá do kontextu se všemi těmi obrázky UFO a záhadných tvorů vyskytujícími se na naší planetě. 

Ačkoliv jsem sama na nebi už párkrát UFO viděla (o jednom dosud netuším, co to bylo), s mimozemšťanem bych se asi setkat nechtěla. To se ale nedá říct o další "věci", o které jsem se zmínila, a to o lidech oplývajících nějakými zvláštními schopnostmi, vlastnostmi a silami. Je faktem, že někdo dokáže vidět auru ostatních kolem něj, někdo zase umí s jinými komunikovat telepaticky, někdo pohybuje věcmi silou vůle... Je toho strašně moc. A možná se z toho jednou stane věda. Vždyť už jen taková hypnóza - dřív se věřilo, že je to šarlatánství a čarodějnictví, a dnes je to uznávaná lékařská metoda. Samozřejmě se tomu nemůže naučit každý, což je podle mě taky důvod, proč se takovýchto věcí lidi bojí a nevěří jim. Jiní se na nich snaží zbohatnout či vyzdvihnout v očích ostatních - např. taková Nina Kulagina, která údajně dokázala pouhým pohledem metat věcmi po stole. Dnes je spíš rozšířený názor, že to byl podvod. Nicméně někdo takové schopnosti opravdu má. Resp. podle mě nejde ani tak o nadpřirozené schopnosti, ale spíš schopnosti dnes už nepotřebné a zapomenuté. Řekla bych, že lidé si je dochovali z dávných dob, kdy se jim hodily, kdy se lovec naučil předvídat, co lovené zvíře udělá v příštím okamžiku. To ale samozřejmě v moderní době nahradily technické vymoženosti a různé přístroje, a tak je člověk přestal využívat a zanikly. U některých lidí se ale mohly dochovat a není to podle mě až tak neobvyklé, jen si toho většina lidí nevšímá. Pozoruju to sama na sobě - často vím chvilku předtím, co lidé udělají nebo co se stane, ale rozhodně netvrdím, že to je nějaká čarodějná moc, spíš vyhodnocení toho, co se stalo předtím, a vyvození závěrů z toho. Jenže lidstvo si podobné věci zařadilo do škatulky "paranormální".

Jedinou takovou věcí, s kterou si nikdy nechci zahrávat, je vyvolávání duchů. Nevím přesně, co se při takových rituálech děje, a nahání mi to strach. Pokud vyvolávači duchů opravdu mrtvé přivolávají, je to špatně (jen ať je nechají tam, kde jsou, a netahají je sem, kde nemají co dělat). Případy, kdy se sklenička pohybovala po papíře s abecedou a skládala tak vzkaz - s tím prostě nechci mít nic společného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama