Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Po x letech začínám mít ráda zimu

30. prosince 2010 v 14:47 | Soni |  Myšlenky
Kam až moje paměť sahá, vždycky jsem nesnášela zimu. Maximálně tak když jsem byla malá, mělo toto roční období jedno pozitivum - sáňkování. Ale jak jsem rostla, i tohle mě přestávalo bavit a zima se pro mě postupně stala pouze jakýmsi nutným zlem s jediným světlým bodem, Vánocemi. Jinak pro mě znamenala pouze dlouhé noci a krátké zamračené dny s minimem slunečního svitu, vrstvy oblečení, ve kterém stejně byla zima, břečku na silnicích a promáčené boty a nohavice. Navíc mě štvalo, že na ono jediné kouzelné období, Vánoce, skoro nikdy nebyl sníh.

Snad právě proto mi letošní zima ani nevadí, sníh totiž napadl už někdy začátkem prosince, pokud si dobře pamatuju, vydržel přes Vánoce (!) a nijak znatelně netaje ani teď. Je to pro mě symbol čistoty, klidu a vždycky jsem se s ním setkávala v kalendářích s Ladovými zimními obrázky. Asi proto podle mě předešlé zimy stály za prd. Tu letošní si ale užívám. Ze sněhu se raduju, ačkoli už neholduju koulovačkám ani stavění sněhuláka, vrstvy oblečení mi přestaly vadit, a dokonce občas vysvitne sluníčko, jako třeba dneska, což ve mně ostatně vyvolalo jakýsi pozitivní pocit a popíchlo mě k napsaní tohoto článku.

Takže užívejte zbytek vánočních prázdnin a mějte se! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama