Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Anime

6. srpna 2010 v 14:27 | Soni |  Myšlenky
Kdybych na tohle téma týdne narazila o dva až tři roky zpátky, určitě bych radostí skákala do stropu. V té době jsem anime a mangu hrozně žrala. Pokaždé, když jsme jeli do Plzně, jsem prostě MUSELA navštívit takové malé knihkupectví kousek od nádraží, bylo totiž narvané fantasy knížkami, komiksy a semo tamo i nějakým tím japonským či korejským. Vlastně jsem milovala všechno, co bylo japonské nebo Japonskem aspoň zavánělo. Učila jsem se japonsky, poslouchala japonskou hudbu, stýkala se s lidmi podobně postiženými a samozřejmě sledovala anime. Nebo spíš četla mangu, ale téma týdne je anime, tak tedy anime :]

To nadšení postupně opadlo a teď už zdaleka nejsem takový nadšenec, jakým jsem bývala. Sice mě kultura země vycházejícího slunce pořád okouzluje (ostatně, minulý rok jsem si na referát vybrala právě Japonsko), ale... No, řekla bych, že jsem prostě vystřízlivěla. Jo, pořád mě baví čmárat si postavičky s velkýma očima a divokými účesy, vždycky, když slyším něco o Japonsku nebo vidím nápis v japonštině, tak zbystřím, ale už to není, co to bývalo. Možná je to škoda, ale je to tak.

Rozhodně ale Japonsko ani anime nezatracuji. Kdekdo tvrdí, že anime jsou jen kreslené blbiny pro děti, ale já si myslím, že to není pravda. Je to součást japonské kultury a má tolik žánrů, že z toho kolikrát hlava kolem. Samozřejmě existují anime jako Pokémon nebo Tokyo Mew Mew (díky tomu jsem se k anime vlastně dostala), ale jsou tu i pecky jako Death Note (už ten název o něčem vypovídá...), Bleach, Devil May Cry atd. apod., plné andělů smrti, krve a někdy dost složitých psychologických námětů. A odpůrci anime, věřte, že pro děti to opravdu není.

Takže kdykoli někdo tvrdí, že anime je blbost a že nechápe, jak se na něj dospělý člověk může dívat, myslím si o něm svoje, protože očividně mluví o něčem, čemu vůbec nerozumí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama