Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Červenec 2010

Jak začnou prázdniny, tradičně vlčím

19. července 2010 v 21:22 | Soni |  Myšlenky
A myslím, že nejsem sama. Přes školní rok jsem se snažila chodit spát včas (no, ehm, pokud tedy považujeme půl dvanácté za "včas"), protože jsem věděla, že další den v půl sedmé ráno vstávám. Snažila jsem se učit, tlačilo mě totiž vědomí, že na to nemám zas tak moc času, když jsme nazítří psali test. Zato teď...
Už máme víc jak čtvrtinu prázdnin za sebou a se mnou a mým řádem to jde od desíti k pěti. Spát chodím ve dvě, na referát z češtiny na téma Goya jaksi kašlu, ačkoliv jsem si předsevzala, že každej den přečtu jednu kapitolu (zezačátku to šlo, ale posledních pár dní na to nějak prdím), navíc bych měla dělat věci na angličtinu, co nám učitelka zadala přes prázdniny... Kdyby to byl aspoň deník jako loni, to mě docela bavilo a poctivě jsem ho psala, ale letos to jsou nějaký nezáživný testy, takže si pořád říkám "času dost", ale vidím to tak, že to dopadne bledě, protože tohle si budu říkat nejmíň do půlky srpna a pak to budu dohánět.

Kruci, hloupý prázdniny... :( :D

Zvonek zvoní, škola končí...

1. července 2010 v 10:18 | Soni |  Myšlenky
Ano, je to tak, včera nám opravdu naposledy zazvonil pomyslný školní zvonek a odzvonil školnímu roku 2009/2010. Je to zvláštní pocit, vědět, že jsou přede mnou 2 měsíce nicnedělání. Vždycky jsem měla na konci června radost, když jsem šla ze školy s vysvědčením v ruce a věděla, že mám celé letní prázdniny před sebou. Ale letos je to nějak jiné. Jako bych si ani nedokázala pořádně uvědomit, že ty prázdniny opravdu začaly. Nějak mi nedochází, že není jenom víkend a že mě nečeká další otravné pondělí, i když jsem se právě na tuhle chvíli celý rok tolik těšila. Nevím, čím to je. Ne že bych nebyla ráda, to rozhodně ne... Ale... Nevím, no.

Navíc příští školní rok bude poslední "svobodný". Pak nás čeká už jen oktáva a šprtání na maturitu, potom vysoká (snad)... A sladkým létům studentského flákání také odzvoní.

Takže začátek prázdnin je u mě ve znamení lehké melancholie -.-

Každopádně kdybych měla zhodnotit tenhle školní rok jako takový, řekla bych, že byl docela dobrý. Na začátku, v září, jsem si říkala "Ježíšmarjá, já už jsem v sextě..." Ono kvarta a kvinta (9. třída a prvák na gymplu) zní podobně, tak to člověku ani tolik nepřijde, ale najednou se ocitne v sextě a začne mu připadat, že ten čas hrozně letí a že za chvilku už bude z toho gymplu pryč. Navíc si pamatuju, když jsme přišli do primy, tak jsme byli na patře se sextánama a mně připadalo, že sexta je hrozně daleko, že tam se snad v životě nedostanu, že mám prostě spoustu času. Jenže ono to uteklo jako voda, prima, sekunda, tercie, kvarta, kvinta a sexta za mnou a přede mnou už jen septima a oktáva. (Mimochodem, teď když jsme byli v sextě, byli s náma na patře shodou okolností taky primáni a teda řeknu vám, že to, co si dovolí oni, bysme si my na jejich místě nedovolili ani omylem - předbíhaj ve frontě na oběd a sprostě nám nadávají, no věřili byste tomu? Smradi... :D)

Ale zpět. Jak už jsem říkala, byl to rok vcelku v pohodě. Sice jsem byla v obou pololetích hodně nemocná, takže jsem měla vysokou absenci a bála jsem se, abych nemusela dělat reparát, ale naštěstí se to nestalo ;) Byli jsem na pár exkurzích a na příšerným školním výletu :D , vysvědčení bylo docela dobré, až na tu čtyřku z fyziky a na to zhoršení ze zemáku z jedničky na trojku (naštve, když vám jedna pětka hne s celým průměrem a změní vám známku z dosavadní pěkné dvojky na trojku). Ale zase jsem se zlepšila z chemie, biologie... No, kdyby to někoho zajímalo, tady to je :) (Uvádím známky v obou pololetích)

Český jazyk - 1 /1
Anglický jazyk - 1 /1
Dějepis - 2 / 2
Zeměpis - 1 / 3
Francouzský jazyk - 1 /1
Matematika - 3 / 3
Základy společenských věd - 1 / 1
Fyzika - 3 / 4
Biologie - 2 / 1
Hudební výchova - 1 / 1
Výtvarná výchova - 1 / 1
Chemie - 4 / 3
Tělesná výchova - 1 / 1
Informatika a výpočetní technika - 2 / 1
Seminář z anglického jazyka - 1 / 1

:)