Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Úspěch

23. června 2010 v 22:24 | Soni |  Myšlenky
Znáte to. Dostanete jedničku, povýší vás, prostě ten pocit, že jste dokázali něco, po čem jste toužili. Že jste dobří, lepší než ostatní. Prostě úspěch.

Úspěch s sebou ale zároveň nese taky určitou dávku... ne tak zodpovědnosti jako spíš toho, že se od vás teď očekává, abyste byli dobří i nadále. A očekáváte to od sebe vlastně i vy sami.

Dám příklad z vlastní zkušenosti. Já jsem vždycky bojovala s matikou a podobně zaměřenými, technickými předměty. Když jsme teď naposledy psali písemku z fyziky, necítila jsem se zrovna dvakrát sebejistě, věděla jsem, že to moc neumím a že to asi moc slavně nedopadne. Napsala jsem si tahák na kryt od kalkulačky a spoléhala jsem na spolusedící, že mi snad poradí. Takže když učitelka přišla do třídy a prohlásila, že kalkulačky můžeme klidně schovat, protože je nebudeme potřebovat, a navíc nás rozsadila, cítila jsem, že je to takříkajíc v pytli. A o to větší radost a pocit úspěchu jsem cítila, když jsem se pak dozvěděla, že jsem dostala dvojku. Bylo to samozřejmě taky tím, že ten test byl relativně jednoduchej a dobré známky měli vesměs všichni, ale stejně jsem se cítila dobře, úspěšně, že jsem si tu dvojku sama vybojovala. I naši měli radost, protože oba ví, jak mi fyzika "jde". Ale i když jsem měla radost, stejně jsem si říkala "Ale kdyby to byla jednička, bylo by to lepší..." Kdybych měla jedničku, chtěla bych plný počet bodů...

Takže stejně jako není nikdy tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř, není nikdy tak dobře, aby nemohlo být ještě líp. Ať je váš úspěch jakýkoli, vždycky cítíte, že byste mohli být ještě lepší. Ale stejně je to hezkej pocit, ne? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama