Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Smrt

16. června 2010 v 0:28 | Soni |  Myšlenky
Těžko říct, co bude po smrti. Každý věří v něco jiného - v peklo, v nebe, v reinkarnaci - asi proto, že nikdo přesně neví, co to smrt je. Jistě, selhání činnosti tělesných orgánů... Ale co se stane s duší?Já věřím, že každý člověk v sobě duši má. Někdo by sice mohl oponovat, že všechno, co lidé dělají, je výplodem mozku, ale podle mě to nemá co dělat jen s mozkem, ale taky s duchem, něčím skrytým hluboko uvnitř kterékoliv živé bytosti. Věřím, že každý člověk, zvíře, rostlina i kámen má auru, a někteří lidé (zvlášť děti) ji mohou i vidět. Jenže kam se poděje ta aura, ta duše, po smrti? Zůstane v mrtvém těle? To se mi zdá jako nesmysl. Převtělí se jinam, do zvířete, do květiny? Možná. Ale rozhodně nemůže jen tak zmizet.
Osobně nejvíce věřím v převtělení - ostatně už "jenom" v tom smyslu, že když člověk zemře a je pohřben do země, vyrostou na místě jeho posledního odpočinku květiny, tráva... Možná že se duše převtělí právě do nich. Jenže možná taky ne, třeba jim jen tělo dá živiny a duše odejde buď do nebe, nebo do pekla, nebo někam úplně jinam, co neukazuje žádné náboženství ani nic podobného.
Upřímně nad tímhle tématem relativně často uvažuju a jsem zvědavá, co po smrti bude, ačkoliv se taky trošku bojím. Ne smrti jako takové (zatím snad ještě nemám důvod), ale spíš toho, co bude potom. Doufám, že se ze mě stane duch a budu moct chodit po světě jako neviditelná a sledovat, jak se lidstvo a Země vyvíjí (a snad do toho taky trochu zasáhnout, protože kdyby ne, tak budu moct nejspíš tak akorát koukat, jak se lidi pomalu sami vybíjejí a Zemi ničí...), ale možná že půjdu do pekla a smažit se tam za svoje hříchy :) Jsou to obavy, ale hlavně zvědavost. Ale rozhodně ne taková, že bych se kvůli tomu chtěla snad zasebevraždit :) :) Ne, já si chci ten život užít, dokud mám čas ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama