Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Hračka

28. června 2010 v 22:12 | Soni |  Myšlenky
Většina lidí si pod pojmem "hračka" představí asi plyšáka, autíčko, panenku... Já jsem si představila něco trošku jiného.

Ale začněme opravdu u těch hraček v tom "pravém" slova smyslu. Když je člověk malý, hračky jsou bezpochyby neoddělitelnou součástí jeho života. Jako první přichází do kontaktu s rodiči, prarodiči a ostatní rodinou, pak s hračkami a potom teprve s kamarády. Hračce může říct cokoliv a ona bude vždycky sedět a poslouchat. Pamatuju si na svou hadrovou panenku, kterou jsem dostala od babičky a dědy snad ještě v porodnici, která je se mnou pak na většině fotek z dětství a kterou jsem si taky vybrala jako hračku, kterou jsme měli přinést na malířák, abysme je kreslili. Pamatuju si u babi na chlupatého psa a plyšového medvěda ještě po mamce - ten medvěd bručel, když se naklonil, ale pak se babi jednou zdálo, že je špinavý, vyprala ho a pak už nebručel. U babi jsme měli s bráchou dost hraček - od strejdovo autíček a letadýlek po papírové převlékací paňáčky. Ale nespočet hraček jsem měla samozřejmě i doma. Máme několik fotek, na kterých jsem malinká já s bílou sponečkou se šášou ve vláskách, jak sedím v rohu zahrabaná v hromadě plyšáků a prohlížím si přitom dětské obrázkové knížky s tlustými kartonovými stránkami. Pamatuju si taky na velkého černocha s obrovskou červenou pusou a na žlutého plyšového pesana Bena s dlouhýma černýma ušima, ze kterého jsem byla tak nadšená, když jsem ho dostala kdysi k Vánocům. Kdysi...

Kdysi byla spousta věcí, která teď už není. Časem jsem odložila plyšáky, bárbínky, česací a líčící pannu i ostatní hračky - jako každé dítě, když vyroste. Samozřejmě každý člověk si chce hrát i nadále, někteří to řeší tzv. hračkami pro dospělé, ale blbé je, když si někdo dělá hračky z jiných lidí. A to je právě to, co mě napadlo.

Často se setkáváme s výroky jako Ten si s ní jenom hraje, Holka není ničí hračka... A většinou je to holka, s kterou si ten a ten bídák zahrává, ať shnije v pekle. Ale není to spíš naopak...? Není to většinou žena, kdo muže komanduje a někdy až buzeruje? Mně to tak rozhodně přijde. Jistě, často v situacích tohohle typu figuruje sedmnáctiletej nadrženej fracek, kterej má v plánu jenom užít a pak holku odkopnout. Ale podle mě z toho většina z nich vyroste, usadí se, ožení se, zpočátku idylka, ale pak začne Jardo sem Jardo tam, škemrání o peníze, hádky kvůli zbytečnostem, které, myslím, vyvolává povětšinou právě žena. Samozřejmě že ponožky vedle postele a vousy v umyvadle nejsou příjemné, ale je nutné kvůli tomu dělat takové scény, jak tomu mnohdy je? Muž takové ženy se pak stává terčem všech jejích nálad a neduhů - stává se ženinou hračkou.

Takže toliko dnešního zamyšlení, víc nemám co říct. Peace :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vyrobkyzfima vyrobkyzfima | Web | 28. června 2010 v 22:59 | Reagovat

Ahojky, na mém blogu nabízím výrobky z fima :)blog teprve rozjíždím, výrobků bude víc a víc :) pokud máš zájem, urči tě se přijď podívat :)

2 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 29. června 2010 v 19:06 | Reagovat

Myslím, že je to dobré zamyšlení... celý ten článek.. na začátku jsem taky zavzpomínal na všechny ty chudáky hračky, které teď leží odhozené za skříní a padá na ně prach... na všechny ty fotky, kde jsem se s nimi nechal zvěčnit a na všechny ty zážitky.. bože, to byly časy.. :)

Co se týče zamyšlením nad tím, kdo je čí 'hračka', souhlasím s  stebou. Nevím, jestli bych si někdy chtěl ženu podmanit a hrát si s ní.. no - jsem zvědav, co ze mě vyroste! Nebo spíš naopak! Nechci to vidět! :D
Ale je to tak ve všech filmech a seriálech, že muž vždy ubližuje ženě.. že muž je ten dominantní.. ten pedant.. ten parchant... kde na tom byli? Je to prostě už zažitej fakt splečnosti! :( V opravdovém životě to skutečně bývá naopak... souhlasím s tebou... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama