Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Fenomén jménem "FB hry"

20. června 2010 v 13:41 | Soni |  Myšlenky
FarmVille, PetVille, Mafia Wars, Treasure Madness, Pet Society a další desítky, ne-li stovky sociálních her na Facebooku. Jako by se s nimi roztrhl pytel. Proč jsou tak oblíbené? Co mohou člověku přinést a co naopak vzít?

Je to jednoduché. Přihlásíte se, vytvoříte se svou postavu, pozvete co nejvíc přátel a pak už si s nimi jen posíláte dárky a vyděláváte (ať už sázením, zabíjením lidí, staráním se o domeček svého mazlíčka nebo čímkoliv jiným, na Facebooku už existuje takové množství sociálních her, že si každý najde to své). Já osobně hraju FarmVille a to už někdy od září minulého roku a ještě mě neomrzelo :) , PetVille (spíš nárazově, po nějaké době mě vždycky přestane bavit, ale potom se k němu pokaždý zase vrátím :D), Treasure Isle a nově i FrontierVille. Jak je možné, že mě a miliony dalších lidí po celým světě baví trávit hodiny nad tak primitivními hrami?

Odpověď nejspíš hledejme právě nad jejich jednoduchostí. Když se nudíte, prostě kliknete na ikonku FarmVillu a nudu snadno zaženete sklízením a sázením plodin, česáním stromů, sbíráním vajec či dojením mléka. Nic složitého, nepotřebujete milion tlačítek, abyste mohli hrát, nepotřebujete hodiny, abyste pochopili princip hry a osvojili si techniku. Nejsem žádný gamer, když jsem jednou nebo dvakrát viděla WoWko, zděsila jsem se, kolik mačkátek se k ovládání používá, a radši to vzdala. Řekla bych, že právě pro lidi jako já jsou hry na Facebooku ideální, ale samozřejmě nejen pro ně - znám spoustu "notorických" hráčů, kteří těmto hrám propadli stejně jako já.

Pravda je, že většina facebookových her se vám po nějaké době omrzí, ačkoli vývojáři do nich každou chvíli přidávají všelijaké novinky - ve FarmVillu to bylo např. sbírání kolekcí, v PetVillu úkoly, které musíte splnit např. do týdne apod. Žádný problém - společnost Zynga chrlí jednu hru za druhou a téměř o každé by se dalo říct (alespoň podle mě), že je to pecka - pokaždé něco jiného.

Samozřejmě někdo by mohl říct, že facebookové hry (a vůbec celý Facebook) je jen ztráta času. Možná, ale pokud to někoho baví, říkám - proč ne :) A navíc - co dělat, když prší, jste nemocní či akce, na kterou jste se chystali, byla zrušena...? ;) Anebo je nedělní odpoledne, vám se nikam nechce, válíte se v posteli, venku je pošmourno... Takže zatím se mějte, já si jdu nakrmit slepice :P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama