Neházejte mi do komentářů ke článkům reklamy, prosím. Rubriku "reklamy" tu nemám, protože je tu nechci, ne abyste mi je psali do komentářů. ;) Děkuju a přeju příjemné počtení!

Volby 2010

29. května 2010 v 0:39 | Soni |  Myšlenky
Ráda bych se v prvním článku věnovala tématu, kterej ve společnosti teď vyvolává, troufám si říct, jakousi senzaci, zároveň i spory a spoustu protichůdných názorů a pocitů. Pro někoho fraška, pro někoho šance se taky politicky angažovat, pro někoho absolutní nezájem - parlamentní volby probíhající od 28. do 29. května 2010.Ze všech stran se na nás v posledních pár týdnech nebo měsících tlačily různé předvolební kampaně, reklamy, internetová videa... Některé chytré a vtipné, jiné stupidní (vizte trapné billboardové souboje ČSSD a ODS).

Faktem zůstává, že podle průzkumů je zájem Čechů o volby veliký - k 28. 5. dorazilo k urnám téměř 50% obyvatel. Podle mě je to tím, že k volbám se dostává mladá generace, která je znechucená dosavadní českou politickou scénou a nebojí se pokusit se situaci změnit. Naproti nim stojí povětšinou starší lidé, kteří se naopak nějakého velkého převratu obávají a raději volí právě ODS a ČSSD jako dvě nejsilnější a nejznámější politické strany u nás, strany, od kterých ví, co očekávat, ačkoli já osobně si myslím, že to, co nabízejí, jsou spíše jen sliby a nakonec skutek utek.
Spolu s těmihle dvěma "giganty" tu máme strany relativně nové - TOP 09, Věci veřejné, Zemanovce... A samozřejmě zelené, lidovce a komunisty. Zelené bych nechala zelenými s jejich rádoby ekologickými idejemi, o komunistech už vůbec nemluvím a lidovci jsou mi nevím proč tak nějak volní. Naopak hodně sympatická je mi "topka" - taky jsem ji volila v internetových studentských volbách, protože sama ještě klasicky u urny volit nemůžu. Teda, teďko nevím, jestli to sem vůbec můžu takhle psát...  Ale tak snad to nevadí. 

Každopádně doufám, že Češi se rozhodnou správně a zvolí si konečně spravedlivou a chytrou vládu, i když je to asi jenom klišé, dokavaď si některý lidi neuvědomí, že skrz Paroubka a komunisty cesta asi nejspíš nevede...

No nic, toť můj názor těsně před spaním  Takže dobrou noc a mějte se tu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama